آموزش تصویری تبدیل هارد دیسک به رم

2570325_911

امکان دارد کامپیوتر شما به علت پر بودن هارد دیسک سرعت کمی  داشته باشد در این جا به آموزش تصویری تبدیل هارد دیسک به رم را بیان می کنیم .

 حافظه مجازی قسمتی از حافظه دیسک سخت یا هارد دیسک است که به صورت موقت در اختیار سیستم عامل قرار میگیرد؛ این امکان در اکثر سیستم عامل ها از جمله دو سیستم عامل معروف و محبوب Windows و Linux وجود دارد.

محل نگهداری اطلاعات بر روی هارد ديسک را يک Page file می گويند. در فايل فوق، صفحات مربوط به حافظه اصلی ذخيره و سيستم عامل در زمان مورد نظر اطلاعات فوق را مجددا” به حافظه اصلی منتقل خواهد کرد. در ماشين هایی که از سيستم عامل ويندوز استفاده می نمايند، فايل فوق دارای انشعاب swp است.

ویندوز از این فضا برای نگهداری داده های موقت خودش استفاده می کند. بهترین انتخاب مقدار Default و پیش فرض ویندوز است. در صورت مدیریت نادرست آن و دستکاری بی علت از جانب شما ممکن است باعث کاهش سرعت کامپیوتر شوید. با استفاده از VirtualMemory کامپیوتر اطلاعاتی که روی RAM برای مدتی بدون استفاده مانده است را به هارد دیسک انتقال می دهد و با این کار فضای نسبتاً زیادی را برای سیستم خالی می کند.

2نکته مهم:

1. سرعت هارد از رم واقعی بسیار کمتر است.

2. رم قادر نیست که بیش از یک و نیم برابر خود از حافظه مجازی استفاده کند.

استفاده از virtual memory از لحاظ اقتصادی کمک بزرگی به کاربر می کند زیرا قیمت RAM با Hard Disk قابل مقایسه نیست.

حالا چگونه مقدار virtual memory را تنظیم کنیم:

c6b1dd7cbe

5ae2551df1

27d856d0ce

a17b45c956

da8494ba44

در قسمت Initial size MB سایز را بر حسب مگابایت وارد کنید و روی دکمه Set کلیک کنید و سپس روی OK کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

مهم: ميزان حافظه موجود هارد ديسک که برای حافظه مجازی در نظر گرفته خواهد شد بسيار حائر اهميت است. در صورتی که فضای فوق بسيار ناچيز انتخاب گردد، همواره با پيام خطائی مطابق “Out of Memory”، مواجه خواهيم شد. پيشنهاد می گردد نسبت حافظه مجازی به حافظه اصلی دو به يک باشد. يعنی در صورتی که حافظه اصلی موجود 16 مگابايت باشد، حداکثر حافظه مجازی را 32 مگابايت در نظر گرفت

 

هر گونه مشکلی در این خصوص داشتید با ما درمیان بگذارید .

3 دیدگاه برای «آموزش تصویری تبدیل هارد دیسک به رم»

  1. با سلام و تشکر از سایت خوبتون
    من این کار رو انجام دادم اما به یک مسئله برخورد کردم و اون اینکه مقدار رم جدید رو تو قسمت Virtual Memory نشون میده ولی وقتی که از my computer ، properties k میگیرم همون مقدار رم اصلی رو نشون میده؟؟؟؟؟!!!!!!!

  2. با سلام و تشکر از سایت خوبتون
    من این کار رو انجام دادم اما به یک مسئله برخورد کردم و اون اینکه مقدار رم جدید رو تو قسمت Virtual Memory نشون میده ولی وقتی که از my computer ، properties k میگیرم همون مقدار رم اصلی رو نشون میده؟؟؟؟؟وهمچنین من رمم4گیگ هست وچه مقداربایدافزایش دهم ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *