شما می توانید از سارق گوشی هوشمند خود عکس بگیرید

400646_377 (1)

دیگر اگر کسی بدون اجازه سمت گوشی شما برود و بخواهد قفل آن را باز کند شما می توانید با یک برنامه جدید از گوشی هوشمند خود از او عکس بگیرد .

یا آنکه میخواهید به سادگی یک لایه امنیتی دیگر به گوشی خود اضافه نمایید؟ پس کافی است یکی از این App ها را بر روی گوشی خود نصب کنید…

 این App ها که امروز در صدد معرفی آنها به شما هستیم، در موارد بسیاری به یاری شما خواهند آمد. اول آنکه آنها قادر هستند تا از شخصی که تلاش کرده است گوشی شما را باز کند و گذرواژه یا الگوی آن را اشتباه وارد کرده عکاسی کنند.

دوم آنکه در صورت لزوم میتوانند این عکس ها را به همراه موقعیت جغرافیایی فرد مذکور برای شما ایمیل کنند در نتیجه چنانچه گوشی شما به سرقت رفته باشد، این احتمال وجود دارد که به وسیله این ابزارها بتوانید تصویری از فرد سارق در دست داشته باشید.

به هر جهت، این ابزارها میتوانند یک لایه جدید امنیتی را به گوشی هوشمند شما اضافه نمایند:

400646_377

Unlock Alert

نمونه ابزار اول کاملا رایگان بوده و از هرگونه تبلیغات تجاری نیز بری است. این برنامه قادر است از طریق دوربین جلوی گوشی از فرد سارق یا کسی که قصد دارد قفل گوشی شما را باز کند اما رمز آن را اشتباه وارد میکند، عکاسی کند و همچنین میتواند موقعیت جغرافیایی فرد مذکور را نیز رصد کرده و اطلاعات آن را در اختیار شما بگذارد.

این برنامه میتواند این اطلاعات را بر روی گوشی ذخیره کند، برای شما ایمیل نماید و یا آنها را مستقیما برای شما به Dropbox بفرستد. همچنین میتواند به گونه ای تنظیم شود که بعد از ارسال این اطلاعات برای شما، نسخه های آنها را از روی گوشی پاکسازی نماید:

400647_355

همچنین شما قادر هستید که یک Scare Screen را نمایش دهید که به فرد مذکور یا سارق با پیامی مبنی بر عکاسی شدن از وی هشدار میدهد که البته این کار چندان ضروری نیست. هنگامی که این قابلیت خاموش باشد البته یک اعلان در نوار اعلان شما نمایش داده میشود: 

400648_342

Lockwatch

این ابزار در عین حال که از امکانات برجسته ای برخوردار است اما تمرکز خود را بر سادگی گذاشته است. اینApp از دو نسخه تجاری و رایگان برخوردار است که در نسخه رایگان این قابلیت را دارد که از فرد سارق عکاسی کرده و نکته جالب آن است که بعد از وارد شدن گذرواژه یا الگوی اشتباه، 10 ثانیه برای فرستادن عکس مهلت میدهد که این موضوع در زمانی که خود گذرواژه یا الگو را به اشتباه وارد کرده باشید، اهمیت دارد:

400649_805

البته گویا نسخه تجاری این App از امکانات فوق العاده ای برخوردار است: ضبط 20 ثانیه از صدای محیط در صورت وارد شدن گذرواژه اشتباه، فرستادن SMS به یکی از دوستان به همراه موقعیت جغرافیایی گوشی در صورت فعال نبودن ارتباط اینترنتی، آگاهی دادن به شما در خصوص تغییر سیم کات و …

اما یک نکته عجیب در خصوص Lockwatch این است که از طریق این App قادر به دیدن عکس گرفته شده نیستید و تنها میتوانید این عکس و اطلاعات جغرافیایی مربوط به آن را در ایمیلی که برای شما فرستاده میشود ببینید.

دانلود Lockwatch با لینک مستقیم

دانلود Lockwatch از Play Store

این ابزارها میتوانند یک لایه جدید امنیتی را به گوشی شما اضافه کنند اما در کنار همه اینها همواره به یک نرم افزار امنیتی جامع برای کنترل از راه دور گوشی هوشمند خود همچون Android Device Manager که پیش از این آن را معرفی نمودیم نیاز دارید.

جدیدترین خبرهای روز فناوری اطلاعات را در این سایت سرچ کنید

3 دیدگاه برای «شما می توانید از سارق گوشی هوشمند خود عکس بگیرید»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *